истрага

Пронајдени се 113 резултати на тема „истрага“
Вести

Туфегџиќ: Заев ја компромитира истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, тој директно влијае на понатамошниот тек

Премиерот Зоран Заев со денешната изјава ја компромитира истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово каде трагично згасна...
Вести

СЗО започнува нова истрага за потеклото на коронавирусот: Ќе се испитува дали потекнува од лабораторија во Вухан

Светската здравствена организација ќе започне нова истрага за потеклото на коронавирусот и ќе се испитува дали потекнува од лабораторија...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев призна дека директно е вмешан во истрагата за ужасот во Тетово, затоа мора да си поднесат оставки и да ја ослободат истрагата

Заев не смета дека Филипче има морална одговорност, тогаш тој прејудицира дека нема ниту кривична одговорност, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од...
Вести

Трет ден жалост за жртвите од пожарот во Тетово: Завршена идентификацијата, германски експерти ќе помагаат во истрагата

Во пожарот што на 8 септември вечерта избувна во модуларната болница во Тетово, загинаа 14 лица. Владата поради големата трагедија прогласи...
Вести

Хелсиншки комитет: Инсистираме на објективна и навремена истрага и одговорност за трагедијата во тетовската болница

Хелсиншкиот комитет за човекови права изразува најдлабоко сочувство до семејствата на жртвите и инсистира на објективно и навремено...
Вести

Германски експерти од Федералната криминалистика ќе помагаат во истрагата за пожарот во Тетово, пристигнуваат деновиве

Владата соопшти дека утрово е потврдена поддршката од НАТО сојузникот Германија, со што се одобрува во земјава да пристигнат стручни...