исхрана

Пронајдени се 45 резултати на тема „исхрана“
Храна и пијалаци

ДОКАЖАНО ГО ОТСТРАНУВА ЦЕЛУЛИТОТ – Диетата без овие 7 намирници ќе ви донесе неверојатни резултати на краток рок

Според достапните податоци, појавата на „кора од портокал“ е секогаш комбинација од неколку фактори: генетска предиспозиција, нарушувања...
Храна и пијалаци

Пет непријатели на витката линија: Ако ги исклучите од вашата исхрана, ќе изгубите вишок килограми до лето

Летото се ближи, многумина планираат да одат на море, а поради недостаток на физичка активност и уживање на трпезата, сè повеќе има луѓе...
Занимливости

Во Англија зголемен бројот лица со нарушувања во исхраната за 84 отсто за пет години, најмногу погодени момчињата и младите мажи

Болничкиот третман на лицата со нарушувања во исхраната е зголемен за 84 отсто изминатите пет години, а момчињата и младите мажи сѐ се...
Познати

Зошто е витална и на 95 – ова е тајната на долговечноста на кралицата, од утре и вие особено ќе го практикувате ова јадење

Ако се прашувавте во што се крие тајната на нејзината виталност и долговечност, го имаме одговорот. Генетика Мајката на кралицата Елизабета...
Храна и пијалаци

ОВИЕ НАМИРНИЦИ МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНАТ ДА ГО НАМАЛИТЕ ХОЛЕСТЕРОЛОТ! Вклучете ги во вашата секојдневна исхрана!

Нашата исхрана силно влијае на нивото на холестерол што го имаме во крвта. Веројатно сите веќе знаат дека заситените масти овде имаат...
Храна и пијалаци

Пет непријатели на витката линија: Ако ги исклучите од вашата исхрана, ќе изгубите вишок килограми до лето

Летото се ближи, многумина планираат да одат на море, а поради недостаток на физичка активност и уживање на трпезата, сè повеќе има луѓе...
Познати

Дали ХРАНАТА е тајната на нејзината долговечност? Кралицата има 95 години, а еве што јаде за доручек, ручек и вечера!

Иако наполни 95 години, кралицата е во одлична здравствена состојба, а причина за тоа може да биде нејзината исхрана. Еве што јаде во текот...
Живот и стил

4 намирници кои влијаат негативно на здравјето на кожата: Промените во лицето се резултат на неправилна исхрана

Како што правилото е дека очите се огледало на душата, така и кожата е огледало на здравјето. Кога станува збор за нејзиниот изглед, најчесто...