игор јанушев

Пронајдени се 558 резултати на тема „игор јанушев“
Вести

Јанушев: Воопшто не е драматизација тоа што си ја штитиме сопствената држава и народ, граѓаните ни немаат дадено право за менување на Устав

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето...
Вести

Јанушев: Маја Манолева има опомена од ДКСК за судир на интереси, а вие сакате да ја направите заменик министер за здравство

„Изминатите години сите ние знаеме да кажеме една поговорка или изречица „Нема леб тука“ е ова „Нема леб тука“ премиере го направивте...
Вести

Јанушев: Жалам што Џафери не смогна храброст да се извини за навредите кон мене, неговиот наратив е за осуда, не смее малолетни деца да се мешаат во собраниски дискусии

„Навистина ми е жал што спикерот Џафери не е денес овде, а уште повеќе ми е жал што не најде доблест и храброст да се извини за вчерашните...
Вести

Јанушев до владејачкото мнозинство: Зошто молчите и не го коментирате истражувањето каде 71% од граѓаните не веруваат во судство?

„Она што многу повеќе ме изненади е тоа што ВД премиерот иако е тука цело време со нас, седи и како не слуша во ниту еден момент не...
Вести

Јанушев: Стани Таче да кажеш дека оваа Влада е само од личните желби за останување на власт и за продолжување со крадење

„Одлуката за новата В.Д Влада нема да биде поврзана со желбите мотивите и барања на било кое партиско раководство. Одлуката била мотивирана...
Вести

Јанушев од парламентарното собрание на ОБСЕ: 63% од граѓаните се незадоволни од борбата против корупцијата, 58% не ги гледаат владините мерки за ефикасни

Денес имав обраќање на меѓународната конференција за борба со корупцијата каде што пред колегите од OSCE Parliamentary Assembly, меѓу другото, истакнав...
Вести

Јанушев: СДСМ за катастрофалниот пораз бара одговорност од Мицкоски, а не се свесни дека народот ги казнува за сите криминали изминатите 5 години

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, тој требаше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа, а не мистериозно да исчезне

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Јанушев: Пред колегите од ПС на ОБСЕ истакнав што се направи Македонија за да започнеме преговори и дека ЕУ не го испорача она што го вети

Денес се обратив на пленарната сесија на Парламентарното собрание (ПС) на ОБСЕ (во писмена форма согласно протоколите на ОБСЕ). Најпрво,...
Вести

Јанушев: Денес што се случуваше во Комисијата за избори и именувања е уште еден доказ колку се погрешни политиките кои што ги води оваа власт преводена од СДСМ и Заев

Она што денеска се случуваше на Комисијата за избори и именувања само докажува колку се погрешни политиките кои што ги води оваа власт...
Вести

Јанушев: Собранието е нефункционално поради тенкото мнозинство на власта, а на Заев не може да му се верува кога зборува за националните интереси

Апсолутно не се точни тврдењата дека ВМРО-ДПМНЕ го блокира македонското Собрание, тоа е нефункционално поради тенкото мнозинство кое...