игор јанушев

Пронајдени се 550 резултати на тема „игор јанушев“
Вести

Јанушев: Власта не се интересираше за набавка на вакцини против коронавирус, туку како да земе провизија или некој милион да стави во џеб

И да се избореше ВМРО-ДПМНЕ за вакцини или слично. Ние како партија минатата година први обезбедивме лична заштитна опрема, клучното...
Вести

Јанушев: Одлагањето на пописот е пред се заслуга на граѓаните, тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ рекоа не за попис во време на корона пандемија

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на гостувањето во емисијата „Јади бурек“ што се емитува на телевизија Сонце рече дека пописот...
Вести

Јанушев: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ гласаше „ЗА“ за петтиот пакет мерки, ние сме секогаш на страната на народот

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ секогаш била и ќе биде на страната на...
Вести

Јанушев: Со оваа власт Македонија доживува крах на системот, ВМРО-ДПМНЕ да беше на власт досега граѓаните ќе беа вакцинирани

Со СДСМ на власта институциите укажуваат хибриден режим неколку години по ред, секоја класификација дали тоа е за корупција, без разлика...
Вести

Јанушев: Се надевам дека набрзо ќе се смени изборниот законик и ДИК ќе започне постапка за набавување на уреди за отисоци во пресрет на изборите

Ако зборуваме за квалитетот на изборните решенија во Република Македонија јас ќе кажам дека ние имаме квалитетни законски решенија...
Вести

Јанушев: Се сомневаме дека Заев е спремен да не го спроведува законот, затоа не набавува фингерпринт терминали, сака да прави изборен фалсификат

Пред неколку дена имавме прес-конференција на тема „гласање со отисок од прст“ , денес повторно ќе зборувам за тоа бидејќи, во најмала...
Вести

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон, Николовски наместо да се бори против корупција, тој ја создава корупцијата

Човекот кој требаше да се бори против корупција, е човекот што ја создава корупцијата. Погледнете Фејсбук статус на Игор Јанушев
Вести

Јанушев до Николовски: Вашиот брат преку фирма наплаќа готовина без да издава фискална сметка, ги крши законите и работи нелегално

На денешната собраниска седница, Игор Јанушев, пратеник од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на...
Вести

Јанушев по 20 часа во Собраниeтo: Со ништо нема да нѐ замолчат, ниту да нѐ одвратат од идејата да се спротивставиме на криминалот

Мојот говор во раните утрински часови, после 20 часа работа. Седевме во салата со капути затоа што го исклучија греењето. Со ништо нема...
Вести

Јанушев: Време е да си ја вратиме државата во рацете на народот, а осудените криминалци кои ја распродаваат Македонија да се најдат пред лицето на правдата

Пратеникот Игор Јанушев од протестот пред македонската Влада под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот!“ порача дека веќе неколку...
Вести

Јанушев: Господине Жерновски, СДСМ е единствената партија со двајца докажани криминалци – Зоран Заев и Владо Бучковски

Во вечерашното издание на дебатната емисија “24 анализа” гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова...