игор јанушев

Пронајдени се 501 резултати на тема „игор јанушев“
Вести

ДИК ги врачи уверенијата за претеници: И покрај притисоците и уцените на изборите, опозициските партии освоија повеќе гласови

На свечена седница денеска претседателот на Државна изборна комисија, Оливер Деркоски ги додели уверенијата на пратениците во новиот...
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина, тоа е резултат со кој треба да се гордееме, Македонија гласно си ја искажа волјата

Почитувани сограѓани, Ви благодарам за посветеноста, несебичниот труд што го вложивте во оваа борба за Македонија. Благодарност до...
Вести

Јанушев: Победуваме во Гази Баба, Аеродром, Илинден, Кратово, Охрид и Прилеп, Свети Николе и Бутел- ИСПРАВИ СЕ МАКЕДОНИЈО!

Победуваме, победуваме во Македонија, победуваме речиси на секаде, од дел досега обработени 20 проценти ВМРО-ДПМНЕ веќе има предност...
Вести

Јанушев на средба со културните работници: Јакнење на капацитетите на кадарот во институциите од областа на културата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборната единица 3 Игор Јанушев, денеска заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Јанушев: Ќе обезбедиме плус 50 проценти на плата на сите здравствени работници како награда за трудот и пожртвуваноста во справување со корона вирусот

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот...
Вести

Јанушев: СДСМ можат повеќе криминал и повеќе да лажат, Заев рече дека ќе ги донесе и Гугл и Фејсбук, ама и тоа изгледа беше дело на некои пранкери

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден од...
Вести

Јанушев: За три години СДСМ видовме многу зло, уништивање на нашата држава, затоа им порачуваме ќе одговараат за сите злодела

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од Делчево рече заминуваат...
Вести

Јанушев од Берово: Заев и СДСМ жестоко ќе паднат, народот е цврсто решен да победи и да се ослободи од тригодишната  тортура

Три ипол години живееме во време на криминал, корупција, уцени, закани, тортура од страна на Заев и СДСМ кон сопствениот народ. Но, доста...