хуманост

Пронајдени се 19 резултати на тема „хуманост“
Општини

Хуманоста на дело: Момчето кое го фати Светиот крст во Делчево го донираше телевизорот кој го доби за подарок

Хуманоста е одраз на големите луѓе. Среќниот фаќач на Светиот крст во Делчево, Васе Панчовски заедно со неговата група одлучија денешната...
Вести

Сплоти се Македонијо, му требаме на ова момче: Зборовите на Бојан ќе ви го скршат срцето, тој моли за помош!

Бојан Димитриевски на 23.08.2018 год. на 17 годишна возраст по тешка сообраќајна несреќа, не по негова вина, се здоби со тешка повреда на ‘рбетниот...
Вести

Цел свет зборува за неговата човечност: Тоа што овој полицаец му го направи на бездомникот е ситница, но и моќна порака (ВИДЕО)

Великодушен полицаец му помогна на бездомник да се избричи за да може да добие работа во локалниот ресторан. Полицаецот Тони Карлсон...