франција

Пронајдени се 562 резултати на тема „франција“
Вести

Франција, Британија и Германија го предупредија Иран дека со збогатувањето ураниум ги поткопува преговорите

Велика Британија, Франција и Германија, дел од потписничките на меѓународниот нуклеарен договор со Иран од 2015 година, денеска го предупредија...
Вести

Од утре во Франција започнува вакцинацијата на граѓани над 55 години – достапни за нив се две вакцини, а еве и кои

Вакцинацијата на сите граѓани на возраст од 55 години и повеќе ќе почне утре во Франција, изјави министерот за здравство Оливие Веран. Министерот...
Вести

Препорака на француските здравствени власти: Лицата под 55 години кои примиле прва доза од вакцината Астра Зенека, да добијат втора доза од Фајзер или Модерна

Француските здравствени власти препорачаа пренасочување на лицата кои ја примиле првата доза од вакцината Астра Зенека кон другите...