филм

Пронајдени се 46 резултати на тема „филм“
ТВ и Филм

Официјален трејлер за филмот кој ќе го гледаме во ноември: Брзински тркач против автомобилски дизајнер (ВИДЕО)

Излезе официјалниот трејлер за филмот „Ford v Ferrari“ (Форд против Ферари), каде што главните улоги ги толкуваат Мет Дејмон и Кристјан Бејл. Се...
Познати

ФОТО: Сите се сеќаваат на детето од „Монтевидео“- малото момче денес порасна и изгледа вака, а еве и со што се занимава

Иако е се уште млад Предраг Васиќ има тринаесет годишна актерска кариера, а гледачите го засакаа од филмот „Монтевидео“ и нема човек...
Познати

Минатото сака да го заборави: Убавата водителка на „Ѕвездите на гранд“ пред 12 години има снимено филм по кој лудуваат мажите (ВИДЕО)

Познатата водителка на „Ѕвездите на гранд“ Сања Кужет пред 12 години се има пробано во улогата на актерка. Иако таа не добила една од...