емина јаховиќ

Пронајдени се 156 резултати на тема „емина јаховиќ“
Познати

Турските медиуми ја пресретнаа Емина Јаховиќ среде улица – тоа што му го порача на поранешниот сопруг и неговата нова жена ќе го „здоболи“

Речиси сите беа затекнати кога медиумите ја пренесоа веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат во 2018 година, по 10 години...
Познати

Чекаше повеќе од 10 часа, па објави фотографија – се огласи Емина Јаховиќ по терористичкиот напад, пејачката е длабоко погодена од трагедијата!

Старшен терористички напад се случи вчера на познатото шеталиште „Истиклал“ во Истанбул, кога беа убиени најмалку шест, а дури 81 повредени...
Познати

Луксуз на секој ќош – Емина Јаховиќ ужива во новиот стан, а кога ќе дознаете на каде има поглед и вие ќе посакате да сте таму, „чувство од милион долари“ (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ веќе со години наназад ужива во својот нов стан во Истанбул кој нуди преубав поглед кон Босфор. Таа во новиот...
Познати

Ова е долго чуваната тајна на Емина Јаховиќ за нејзиниот совршен изглед – ова јадење е нешто во што секоја жена ужива (ФОТО)

Недолго откако почна да се занимава со музика, Емина Јаховиќ сфатила дека освен талент, неопходно е и ѕвездата да изгледа убаво. Диетата...
Познати

Слаткото девојче израсна во убава жена: На оваа фотографија е една од најпознатите пејачки на Балканот, погодете која!

Многу домашни и странски ѕвезди често се потсетуваат на своето детство на социјалните мрежи, каде имаат можност да споделат спомени...
Познати

Мустафа на меден месец на истото место каде во моментов е Емина – келнерите во еден ресторан останале фрапирани од тоа што се случило таму

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал се ожени минатата недела со својата избраничка Мелис Сутшуруп, па сега отидоа на...
Познати

Новата сопруга на Мустафа не и е ниту до колена: Еве зошто сите зборуваат за Емина кога ја видоа во бело 19 години помладата сопруга на пејачот (ФОТО)

Турскиот пејач Мустафа Сандал, поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ неодамна повторно се ожени, а фотографиите од среќните младенци...
Познати

КАКВА ПРОВОКАЦИЈА: Новата сопруга на Мустафа Сандал со исти детаљ како Емина Јаховиќ кога беше невеста – сите зборуваат за овој низок удар (ФОТО)

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал се ожени со својата 19 години помладата избраничка Мелис...
Познати

Потребна е јака мајка за да биде и татко! Емина Јаховиќ со емотивна порака до најважната жена во нејзиниот живот! (ФОТО)

Денот на мајката неодамна беше прославен во многу земји, а многу јавни личности ја искористија можноста јавно да им се обратат на најважните...
Познати

На Емина Јаховиќ се уште не и е верно тоа што го гледа: Мустафа не плаќа алиментација, а еве што прави со детето на новата сопруга! (ФОТО)

Откако во јавноста се појави информацијата дека поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ се венча со новата девојка и тоа на свадба за која...
Познати

Емина го тужи бидејќи не плаќа алиментација за децата, а ќе прави свадба од бајките – Мустафа ќе фрли брдо пари за венчавка со оваа жена (ФОТО)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал за еден месец ќе го каже судбоносното „ДА“ на својата партнерка Мелис Сутсуруп....
Познати

Драма на турска телевизија – гостите и публиката ронеa солзи поради Емина Јаховиќ, нејзината судбина и трагедија едвај ја раскажа (ВИДЕО)

Пејачката Емина Јаховиќ во една турска емисија во која гостуваше успеа да ги расплака присутните со својата животна исповест. Со нејзиното...
Познати

Емина Јаховиќ на работ на гладот: Пејачката не јаде 48 часа, причината е повеќе од бизарна – по овој светски тренд полудеа жените (ФОТО)

Српската пејачка Емина Јаховиќ ги загрижи своите следбеници на Инстаграм објавувајќи фотографија на која откри дека речиси  по цели...
Познати

Емина Јаховиќ во неверување – судот не застана на нејзина страна, поранешниот сопруг со право поднел контра тужба, еве што излажала таа!

Како што пишуваат турските медиуми, судот во Истанбул го суспендирал случајот со Емина Јаховиќ, која го тужела својот поранешен сопруг. Пејачката...
Познати

Сестрата на Емина Јаховиќ е успешна докторка, но не се експонира во јавноста – кога ќе видите како изгледа ќе ја помешате со пејачката (ФОТО)

Емина Јаховиќ има постара сестра Сабина, која не ја експонира во јавноста, а следбениците се изненадени од тоа колку всушност си личат. Приватниот...
Познати

Оваа убавица и е снаа на Емина Јаховиќ – не се појавила на свадбата на својот брат, а потоа пејачката направила важна работа за неа (ФОТО)

Семејството на Емина Јаховиќ  е многу бројно и цврсто се држи заедно, а популарната пејачка има и постар брат, но и сестра за кои неретко...
Познати

Го живее најголемиот сон: Емина Јаховиќ има голем повод за славење, пејачката се пофали која ќе и биде другата професија во иднина (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ која е основач и креативен директор Yaemina beauty“ брендот денеска има голем повод за славење. Имено таа пред година...