Познати

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЗАВРШИ НА ПАТЕРИЦИ: Пејачката извлече поука од несреќата, објави фотографија па ги загрижи следбениците

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЗАВРШИ НА ПАТЕРИЦИ: Пејачката извлече поука од несреќата, објави фотографија па ги загрижи следбениците

Пејачката Емина Јаховиќ доживеа несреќа со ногата, по која објави фотографија со патерици и ги замисли сите што ли можело да и се случи.

Пејачката објави фотографија од себе на патерици и напиша:

„Животот ми порачува да одморам“.

Пејачката често патува, па е на релација Србија-Турција, но е и голем љубител на луксузните дестинации, па мистерија е каде точно се случил пехот.

Да потсетиме дека Емина своевремено презентираше нови детали од својот живот:

– Животот ми е одамна во куфер, колку повеќе време минува толку светот во мојата глава станува помал. Не ми е важно дали е Истанбул или Белград. Само во Америка не би можел да живеам. Така сум воспитанa, прилично сум конзервативна. Отидов во Истанбул, ја напуштив кариерата, беше тешко, бев во туѓ свет, колку и да ми беа убави тие луѓе. Мора да е љубов, ако не, тогаш е мачење. Бев толку заљубена во мојот сопруг, тогаш моето момче, што одев со глава без разлика, не размислував. Го губам контактот со реалноста кога ќе се заљубам – изјави пејачката гостувајќи во Гоца Тржан.

To top