Емануел Макрон

Пронајдени се 124 резултати на тема „Емануел Макрон“
Фудбал

ВИДЕО: Макрон им се извини на Албанците откако на квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020 беа пречекани со химната на Андора

Францускиот претседател Емануел Макрон му се извини на албанскиот премиер Еди Рама и на сите Албанци за пропустот со химната што се...