Емануел Макрон

Пронајдени се 112 резултати на тема „Емануел Макрон“
Фудбал

ВИДЕО: Макрон им се извини на Албанците откако на квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020 беа пречекани со химната на Андора

Францускиот претседател Емануел Макрон му се извини на албанскиот премиер Еди Рама и на сите Албанци за пропустот со химната што се...
Занимливости

Грешка која може да го разлути претседателот: Фотографија на Макрон како студент излезе во јавност

Фотографија на францускиот претседател Емануел Макрон како студент се појавила во упатство за употреба на студентските карти на универзитетот...
Вести

Макрон ја осудува „поврзаноста меѓу националистите и странските интереси” и предлага промена на европските договори

Во интервју за францускиот регионалниот печат, објавено во 40 регионални весници, шефот на француската држава прифаќа да биде „актер”...