дом

Пронајдени се 98 резултати на тема „дом“
Познати

Се што ќе посака и е исполнето– еве што и купи 10 години постариот сопруг на Хелена Топаловиќ во домот, ова речиси го нема ниту Цеца

Ќерката на пејачот Милан Топаловиќ Топалко, Хелена Топаловиќ, неодамна се омажи, а речиси се што ќе посака младата девојка и да добива,...
Познати

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Претходната...
Познати

Ѕирнете во луксузниот дом на најзгодниот турски актер – Џан има добар вкус, оние што се ранобудници особено ќе полудат по овој детаљ

Популарниот турски актер кој е миленик на женскиот пол обожува да ужива во својот дом во кој не жали да инвестира многу пари. Имено актерот...
Живот и стил

Од најголем асортиман на органска храна, до сегмент за нега и убавина – што сè можете да пронајдете во dm дрогериите?

Потрошувачите може да ги пронајдат своите омилени производи од dm, дури во 20 дрогерии во нашата земја. Идентичен квалитет на производите...
Познати

Огромно здание во центарот на селото и уште една куќа во која израснала таа – првиот дом на Цеца ќе ве остави подзинати, еве како изгледа

Светлана Цеца Ражнатовиќ сите знаеме дека е родена во селото Житораџе во близина на Прокупље каде израсна заедно со својата сестра...
Хроника

Пронајдена дрога при претрес во дом на 36. годишен струмичанец: Но тоа не е сè – ќе останете шокирани кога ќе разберете што затекнале!

Денеска (09.06.2021) во с.Василево, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од с.Василево. При претрес во...
Фудбал

Ѕирнете во домот на легендарниот Дејан Станковиќ во Милан: Базен на тераса, теретана и непроценлива глетка кон Сан Сиро (ФОТО)

Тренерот на Црвена Ѕвезда Дејан Станковиќ за време на својата фудбалска акриера заработил толку многу што може да си дозволи за себе...
Занимливости

Овие три работи треба да ги фрлите од вашиот дом: Влијаат врз вашиот мир и прават да се чувствувате лошо

Како што пишува mydoiman.com начелата на фенг шуи, многу јасно укажуваат кои предмети треба да ги задржиме, а од кои треба да се ослободиме. Според...