Фудбал

ВИДЕО: Паѓа дожд во Дортмунд, а паѓаат и тупаници меѓу навивачите на Турција и Грузија

ВИДЕО: Паѓа дожд во Дортмунд, а паѓаат и тупаници меѓу навивачите на Турција и Грузија

Пред почетокот на натпреварот од првото коло од групната фаза на Европското првенство во Дортмунд дошло до конфликт меѓу навивачите на Турција и Грузија.

Турските навивачи се надалеку познати како едни од најстраствените навивачи кога се во прашање клубовите и репрезентациите во сите спортови, а фановите на Грузија се чини дека не се разликуваат.

Пред почетокот на натпреварот, дел од навивачите на двата тима се степале на трибите.

На видеата кои се појавија на социјалните мрежи може да се види како фановите си фрлаат пијалоци, а од двете страни биле фрлени неколку удари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lance! (@lancedigital)

Дождот кој врне во Дортмунд предизвика и водопад на стадионот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lance! (@lancedigital)

To top