турција

Пронајдени се 568 резултати на тема „турција“
Регион

Се сé тресеше без престан- серија земјотреси утрово го погоди овој турски град, најсилниот беше со јачина од 5,1 степени по рихтер (ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди западната турска провинција Измир рано утрово. Според турските...