турција

Пронајдени се 123 резултати на тема „турција“
ТВ и Филм

Цела Турција остана во неверување: Каде се наоѓа Кинескиот ѕид? Погледнете го неславниот одговор на ова прашање (ВИДЕО)

„Кој сака да биде милионер?“ е една од најпознатите емисии за љубителите на квизовите. Натпреварувачите во квизот одговараат на поставените...
Вести

Конечно зад решетки: Турчин бирал најубави девојки и ги терал на оргии, деталите за тоа што го правел со малолетнички се ужасни (ВИДЕО)

Турскиот ТВ проповедник 62-годишниот Аднан Октар, еден од најпрочуените култови во Турција е уапсен во својата вила во Истамбул. Уапсен...