Фудбал ВИДЕО

ХАОС ВО БАРСЕЛОНА: Пеколна атмосфера пред натпреварот, навивачите го гаѓаа автобусот на Барса мислејќи дека е на ПСЖ

ХАОС ВО БАРСЕЛОНА: Пеколна атмосфера пред натпреварот, навивачите го гаѓаа автобусот на Барса мислејќи дека е на ПСЖ

Лигата на шампионите продолжува со натпреварите меѓу Барселона и ПСЖ и Борусија Дортмунд и Атлетико Мадрид.

Барселона победи со 3:2 на „Паркот на принцовите“, со вистински спектакл и два пресврти. Така „Светците“ од Париз имаат тешка задача да го свртат резултатот во своја полза на жешкото гостување во Шпанија.

Покрај тоа, навивачите уште пред натпреварот се потрудија да направат пеколна атмосфера.

Непосредно пред натпреварот направија вистинска карневалска атмосфера.

При пречекот на автобусот со фудбалерите на клубот тие запалија бакли и димни бомби, а во еден момент со тврди предмети го гаѓаа и автобусот на Барса мислејќи дека се противничките играчи.

To top