Лига на шампиони

Пронајдени се 318 резултати на тема „Лига на шампиони“
Фудбал

Неверојатна статистика: Реал ја освојуваше Лигата на шампионите секогаш кога губеше од Барселона на домашен терен

Пред секоја победа во Лигата на шампионите, Реал Мадрид губеше на домашен терен од Барселона. Новинарите на шпански „Ас“ открија интересна...