Познати

ПОТРОШИЛ ЦЕЛО БОГАТСТВО: Бекам за 50-от роденден на Викторија и ја исполнил најголемата нејзина желба, кога ќе видите за што се работи нема да ви биде добро (ФОТО)

ПОТРОШИЛ ЦЕЛО БОГАТСТВО: Бекам за 50-от роденден на Викторија и ја исполнил најголемата нејзина желба, кога ќе видите за што се работи нема да ви биде добро (ФОТО)

Модната дизајнерка Викторија Бекам на 20 април, го прослави својот 50-ти роденден.

По тој повод организирала гала прослава, а за специјалното изненадување, според пишувањата на странските медиуми, се погрижил нејзиниот сопруг – поранешниот фудбалер Дејвид Бекам.

Имено, тој не штедел пари за јубилејниот роденден на сопругата, а потрошил околу 250.000 фунти за да го ангажира омилениот готвач на Викторија и да го купи нејзиниот омилен шампањ, кој чини 3.000 фунти по шише, пишува „Дејли мејл“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Посебно изненадување за сите беа членовите на некогаш многу популарната група „Спајс грлс“, во која беше дел и Викторија. Тие заедно ја изведоа својата песна „Стоп“, а имаа и кореографија. Дејвид го снимаше сето ова и задржа насмевка на лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Пред да започне прославата, Дејвид и Викторија позираа заедно со нивните четири деца, а Викторија во тогашната објава на Инстаграм напиша дека „едвај чека да започне прославата“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Најнови вести од Познати

To top