Познати

ОВА Е ПРВОТО МОМЧЕ НА ЛЕПА БРЕНА: Во тоа време бил познат колку пејачката сега, еве со што се занимавал – една работа со години не можеле да докажат дека е лага! (ФОТО)

ОВА Е ПРВОТО МОМЧЕ НА ЛЕПА БРЕНА: Во тоа време бил познат колку пејачката сега, еве со што се занимавал – една работа со години не можеле да докажат дека е лага! (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена откако се појави на естрадата не престанува да биде центарот на вниманието низ целиот регион.

Покрај успешната повеќедецениска музичка кариера, таа успешна го одржува и својот брак веќе повеќе од три децении.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Него во запознала во 1986-та година, а во тоа време го опишала како спонтан, искрен и човек кој немал време за губење, бидејќи тогаш неговата тениска кариера цветала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Сепак за љубовниот живот на Брена пред Боба малкумина се знае, но познато е дека била во врска со Мирко Крлиќ. Тој во тоа време важел за убаво и згодно момче од Зрењанин и во тоа време работел како ди-џеј кој бил многу популарен.

По нивниот прекин на врската изјавил дека останале добри пријатели, а низ годините демантираше дека таа требало да се омажи за него.

Најнови вести од Познати

To top