Лепа Брена

Пронајдени се 136 резултати на тема „Лепа Брена“
Познати

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично (ФОТО)

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации,...
Познати

Синот на Брена прослави една година со девојката- ваква с*кс бомба од село во бикини се уште немате видено (ФОТО)

Синот на пејачката Лепа Брена и неговата девојка Сандра Мијаковиќ денеска слават годишнина од својата љубовна врска, а на социјалните...
Познати

Сопругот на Брена денеска слави роденден- кога ќе видите колку пари е јахтата на која се разбуди пејачката утрово ќе подзинете (ФОТО)

Поранешниот југословенски тенисер денеска го слави својот 57 роденден. Сопругот на пејачката Лепа Брена денеска во кругот на семејството...
Познати

Внуката на Лепа Брена изгледа како авион- ја нема во јавноста, но луѓето кога ќе ја сретнат веднаш и велат дека личи на пејачката (ФОТО)

Една од најпознатите фолк пејачки во регионот Лепа Брена од секогаш била мотивација за многу пејачки на нашиот екс југословенски простор,...
Познати

Брена повеќе не изгледа вака: Конечно ја промени бојата на косата, фановите во неверување со оглед на нејзините години (ФОТО)

Откако долго време помина во домот поради коронавирусот, овој пат штом се отворија границите пејачката Лепа Брена веднаш замина на...
Познати

Лепа Брена се преполови: Пејачката ослабе дури 17 килограми со оваа едноставна диета и сето тоа откако ја добила оваа навреда

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (59) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем...
Познати

Голема несреќа пред домот на Брена, сосетката во неверување: Ќерка ми врисна и стана од фотелјата, глетката беше страшна (ФОТО)

Најдобрата пријателка на Фолк ѕвездата Лепа Брена преку фотографии на Инстаграм сподели дека пред домот на пејачката се случила незгода. Имено...
Познати

Ова не се јаде секој ден- Лепа Брена се пофали што готви во домот, па предизвика лавина коментари поради специјалитетот (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена овие денови во изолација ги поминува заедно со своето семејство во својот дом во Белград. таа очигледно со готвењето...
Познати

Ова го чекаа многумина: Свекрвата и снаата запеаја заедно, видео снимката руши рекорди, а фановите аплаудираат (ВИДЕО)

За време на полицискиот час кога речиси сите се затворени дома музичките ѕвезди Лепа Брена И Александра Пријпвиќ испеаја дует. Снаата...
Познати

Лепа Брена откри како го поминува времето во изолација и ги изненади сите: После 40 години има време за оваа работа! (ФОТО)

Српската пејачка Лепа Брена раскажа како го поминува своето време во изолација и вели дека после подолго време се посветила на себе...
Познати

Прослава во домот на Лепа Брена во време на изолација: Под заштитни маски и со многу алкохол се славеше до зори (ФОТО)

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ го прослави својот 22 роденден, но на еден поинаков начин. Пејачката со фановите сподели и видео...
Познати

Лепа Брена во карантин со целото семејство: Целата куќа ја дезинфицираа, а патувањето во оваа држава скапо ќе го платат!

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ се во домашен карантин откако пред една недела се вратија од Монако каде поминаа...
Познати

Фановите стравуваат за пејачката: Цела држава во паника поради коронавирусот, а Лепа Брена со нов имиџ во жариштето на вирусот (ФОТО)

Познатата балканска пејачка Лепа Брена на својот Инстаграм профил сподели фотографија која буквално ги изненади фановите. Имено пејачката...
Познати

Секоја жена посакува ваков маж за денот на вљубените- еве со што вредно илјадници евра ќе ја почести Боба пејачката на овој ден (ФОТО)

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ неодамна прославија 28 години брак, а изгледаат заљубени како и првиот ден. Имено, парот моментално се наоѓа...
Познати

Лепа Брена му го честиташе роденденот на својот брат- а кога ќе дознаете кој е тој нема да им поверувате на сопствените очи (ФОТО)

Српската пејачка Лепа Брена преку Инстаграм му го честиташе роденден на својот брат Фарук и тоа на посебен начин. Избра филтер со симпатични...
Познати

Брена на Божиќ ја откри најубавата вест за 2020 година- пејачката случајно откри еден детаљ на нејзината снаа Пријовиќ (ФОТО)

Познатата пејачка Александра Пирјовиќ денеска на Божиќ е повторно во центарот на вниманието откако нејзината свекрва Лепа Брена случајно...
Познати

Богдана или Сандра е поубава: Обожува да не носи гаќички и е секси до болка- ова е девојката на најмладиот син на Лепа Брена (ФОТО)

Помладиот син на Лепа Брена и Слободан Живојиновиќ, Виктор се појави на промоцијата на претставата „Лепа Брена пожект“ заедно со својата...