Познати горд татко

Малиот Жељко има три години, а прави склекови без никаков проблем, Вељко Ражњатовиќ горд на својот син (ВИДЕО)

-Ајде, еден, ајде два, ајде три, ајде четири, уште еден, пет, Браво докторе, кој е најјак, му вели Вељко.

Малиот Жељко има три години, а прави склекови без никаков проблем, Вељко Ражњатовиќ горд на својот син (ВИДЕО)

Синот на најпознатата српска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражњатовиќ кој со неговата сопруга Богдана има две деца, Жељко и Крстан, ќе стане татко по трет пат.

Вељко и Богдана со децата живеат во Тител, a тој на својот Инстаграм профил сподели видео во кое најголемиот син Жељко наутро прави склекови.

Иако се уште младиот Жељко има само три години тој е физички многу активен, па затоа може да се видат видеа во кои тој удира во вреќа и трча.

-Ајде, еден, ајде два, ајде три, ајде четири, уште еден, пет, Браво докторе, кој е најјак, му вели Вељко.

Само за потсетување, синот на Цеца е боксер, тој ужива во бракот со Богдана. Тие двајца во 2019 година се венчаа, а својата љубовна приказна ја започнаа две години претходно.

Богдана повторно е бремена, па така семејството Ражњатовиќ ќе стане побогато за уште еден член кој ќе се вика Илијан.

 

Најнови вести од Познати

To top