Познати вестите се лоши

ФОТО+ВИДЕО: На денот на роденденот на Богдана на Вељко Ражњатовиќ му се случи нешто лошо, еве ги деталите

Вељко Ражњатовиќ на социјалните мрежи се огласи со не многу убава вест за јавноста.

ФОТО+ВИДЕО: На денот на роденденот на Богдана на Вељко Ражњатовиќ му се случи нешто лошо, еве ги деталите

Вељко Ражњатовиќ на социјалните мрежи се огласи со не многу убава вест за јавноста.

Синот на српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ кој е професионален боксер вчера имаше меч против боксер од Ерменија.

Вчерашниот ден за Вељко беше посебен и од друга причина, а тоа е дека на неговата сопруга и беше роденден. Сепак овој датум не му донесе многу среќа, бидејќи Вељко го загуби мечот.

Откако заврши мечот, Вељко се огласи на Инстаграм и ги покажа повредите со кој се здобил за време на истиот.

Изгубив во лавовска борба, судиската одлука беше поделена. Можеше се да се случи, но тоа е што е , му честитам на мојот противник, мечот беше одличен. Ова е големо искуство за мене и му благодарам на бога, одиме понатаму, нека биде како што рекол Господ, напиша Вељко.

Видеото и галеријата со фотографии погледнете ја ТУКА

To top