Познати

КАКО СЕСТРИ: Мајката на Александра Пријовиќ има тело и нозе на кои и завидува дури и Лепа Брена, а кога ќе ја видите во бикини ќе подзинете во истиот момент (ФОТО)

КАКО СЕСТРИ: Мајката на Александра Пријовиќ има тело и нозе на кои и завидува дури и Лепа Брена, а кога ќе ја видите во бикини ќе подзинете во истиот момент (ФОТО)

Една од најважните личности во животот на Александра Пријовиќ денеска слави роденден, а младата пејачка јавно и се обрати со емотивни зборови. Во домот на Александра Пријовиќ денеска има голема прослава, а пејачката на социјалните мрежи објави емотивна порака и ѝ го честита роденденот на мајка си Борка Михајловиќ.

Гордата ќерка ги испрати своите најдобри желби и честитки на својата приказна на Инстаграм.

– Среќен роденден мамо, те сакам – напиша таа заедно со заедничката фотографија од концертот во Осиек.

Да потсетиме, Борка Михајловиќ неодамна зборуваше за медиумите и во таа прилика призна дека не можела ни да сонува дека нејзината ќерка ќе доживее толку голем успех.

Инаку Борка многу често е во центарот на вниманието на медиумите поради својот младешки изглед, но и тело кое доста го негува внимавајќи на својата линија, а во една прилика објавувајќи фотографија во бикини докажа каква бомба е на тие години.

Најнови вести од Познати

To top