Познати Богата турнеја

На рацете носи цело богатство: Александра заработува многу, но и троши премногу

Многумина би рекле дека се работи за едноставен накит и дека не чини многу, но таа вечерта на раката носела нешто помалку од 18.000 евра.

На рацете носи цело богатство: Александра заработува многу, но и троши премногу

Александра Пријовиќ вложи многу пари во својата турнеја „Од исток до запад“, а голем дел од тие пари се потрошени за накит и облека.

Од почетокот на турнејата, Александра Пријовиќ одржала дури 37 концерти во 13 градови, како во Србија, така и во регионот, а пејачката се трудела да има различен изглед за секој настап, што е огромен трошок.

Нејзините скапи костими беа подеднакво привлечни како и накитот што го носеше за да одговара на нив. По еден од концертите, Пријовиќ даде интервју за медиумите, при што нејзиниот прстен и нараквица ги привлекоа сите погледи.

Многумина би рекле дека се работи за едноставен накит и дека не чини многу, но таа вечерта на раката носела нешто помалку од 18.000 евра.

Нејзиниот прстен од познат бренд чини 3.450 евра, додека за нараквица платила дури 14.500 евра.

Најнови вести од Познати

To top