Музика The Tortured Poets Department“

Тејлор Свифт ги шокираше обожавателите: Објави таен двоен албум

Обожавателите го чекаа новиот албум на Тејлор Свифт уште од претходниот „Midnights“ кој беше објавен во октомври 2022 година.

Тејлор Свифт ги шокираше обожавателите: Објави таен двоен албум

Американската пејачка Тејлор Свифт (34), една од најпознатите светски ѕвезди, објави нов албум. „The Tortured Poets Department“ е нејзиниот 11-ти студиски албум, кој со нетрпение го очекуваат нејзините верни обожаватели.

-Изненадување во 2 часот по полноќ: „The Tortured Poets Department“ е таен двоен албум. Во изминатите две години напишав толку многу „измачена“ поезија и сакав сето тоа да го споделам со вас. И сега приказната веќе не е моја… твоја е, напиша Тејлор на својот профил на Инстаграм.

Таа го издаде и вториот дел од албумот, кој го нарече TTPD: The Anthology.

За само неколку часа по објавувањето на албумот, критичарите веќе проговорија. Variety го нарече храбар, The Rolling Stone „амбициозен и славно хаотичен“.

Иако реакциите беа главно позитивни, критичарот на порталот NME напиша дека „му недостигаат навистина интересните настани кои ја карактеризираа нејзината кариера“.

Првиот дел од албумот има 16 песни, вториот 15, а Тејлор беше домаќин на Пост Мелоун, Флоренс Велч од групата Florence + The Machine.

Најнови вести од Музика

To top