Музика европа се уште зборува за него!

Која е девојката на победникот на Евровизија 2024? Биле во врска 5 години, а потоа и го признал ова!

Немо Матлер, победникот на овогодишната Евровизија, и натаму е главна тема во јавноста, не само поради песната и интересниот аутфит за настап туку и поради прашањето на видливоста на небинарните луѓе.

Која е девојката на победникот на Евровизија 2024? Биле во врска 5 години, а потоа и го признал ова!

Кон крајот на минатата година, Немо открил дека е небинарна личност на Инстаграм: „Не се идентификувам ни како маж ни како жена. Јас сум Немо“.

Инаку, тој тоа прво ѝ го признал на својата партнерка за која јавноста не знае многу. Познато е дека тие се заедно пет години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

„Знаев дека можам целосно да ѝ верувам. Таа веќе беше чувствителна на таа тема и знаев дека ме сака“, изјавил Немо, па додал: „Не ми требаше многу труд за да ѝ се отворам“.

Инаку, во 2022 година Метлер се изјаснил како пансексуалец, односно како личност која се заљубува во луѓе, а не во нивниот пол, а порталите пишуваат дека го привлекуваат жени, мажи и небинарни личности.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nemo (@nemothings)

Инаку, по признанието на девојката во нивната врска ништо не се сменило:

„Нашиот однос воопшто не се основа на никакви примери. Ние сме само двајца луѓе кои немаме никакви родово поврзани очекувања еден со друг и никогаш не сме имале“.

To top