Музика Сара почина во неделата во Лисабон

ЕВРОВИЗИСКИТЕ ФАНОВИ ВО НЕВЕРУВАЊЕ – учесничката на ова шоу почина од тумор на мозокот (ВИДЕО)

Пејачката Сара Таварес почина на 45-годишна возраст, по долгата и тешка битка со тумор на мозокот.

ЕВРОВИЗИСКИТЕ ФАНОВИ ВО НЕВЕРУВАЊЕ – учесничката на ова шоу почина од тумор на мозокот (ВИДЕО)

Сара на пошироката јавност и е позната по учеството на „Евровизија“, кога во 1994 година ја претставуваше Португалија со песната „Chamar a Musica“ и го зазеде осмото место, што беше еден од најдобрите пласмани на Португалија на овој музички натпревар.

Сара почина во неделата во Лисабон, а тажната вест ја соопшти нејзиното семејство.

Најнови вести од Музика

To top