сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 61
home Вести

Земјотрес во Албанија – почувствуван и во Македонија

Земјотрес во Албанија – почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според рихтер вечерва во 22 часот и 15 минути регистриран е во соседна Албанија. Земјотресот со помал интензитет е почувствуван и го западните делови на Македонија.

Епицентарот е во близина на градот Драч, на длабочина од 8 километри.

ЕУРО 2020

Македонија