македонија

Пронајдени се 332 резултати на тема „македонија“
Вести

Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет ја стави Македонија во европскиот пакет на роаминг

Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет преку мобилен телефон ја стави Македонија во европскиот пакет...
Вести

Грчкото МНР ја испрати Вербалната нота: Македонија официјално Северна, а македонската војска ќе ја обучуваат грчки војници!

Атина ја испрати Вербалната нота до Скопје, потврдуваат грчки дипломатски извори, јави дописничката на МИА од Атина. Според информациите...
Вести

Снегот ја парализираше Македонија: Затворен автопатот Велес-Скопје, Плетвар блокиран, Стража затрупана, власта мува не ја лази (ФОТО)

Патниот правец Велес-Скопје на делот од наплатна рампа Отовица кон Скопје од 16:50 часот е затворен за сообраќај, поради расчистување...
Вести

Граѓаните на Водици со пораки до Заев: „Едно име имаме, Македонија“, „Никогаш Северна, секогаш Македонија“ (ФОТО)

Граѓаните кои денес сплотено го прославуваа празникот Водици, ја искористија приликата да му испратат порака на Зоран Заев и власта. Му...
Останати спортови

Познати сите учесници на одбојкарското ЕП 2019- за прв пат во својата историја и македонската репрезентација!

По одигрувањето на последното квалификациско коло, познати се сите 24 репрезентации кои ќе настапат на Европското првенство во одбојка...