земјотрес

Пронајдени се 556 резултати на тема „земјотрес“
Вести

ЗЕМЈАТА РАСПУКА НА ДВА ДЕЛА: Мексико пред неколку минути го погоди земјотрес од 7.7 степени- од овие снимки нема да заспиете!

Речиси незапаметен земјотрес пред неколку минути го потресе Мексико. BREAKING: major 7.7 magnitude #earthquake has struck southeast Mexico. No word yet on damage. As of now, NO tsunami...