албанија

Пронајдени се 904 резултати на тема „албанија“
Познати

НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ БЛАМИРА: Цензурираната албанска претставничка тврди дека победила – „Како може Швајцарија да ја победи Албанија?“ (ФОТО)

Албанската претставничка Ронела Хајати не обезбеди пласман во финалето на Евровизија, а многумина се разочарани од исходот. Според...
Музика

ПОЧНАА ДА СЕ НИЖАТ СКАНДАЛИТЕ: Организаторите го цензурираа настапот на претставничката на Албанија, таа не им остана должна (ВИДЕО)

Организаторите на Евровизија го цензурирале настапот на албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати, поради што пејачката...
Вести

Андоновски: Македонија и Албанија мора да бидат во средиштето на интересот на ЕУ и тоа токму сега и без дополнителни условувања

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ Стефан Андоновски во емисијата Клан Дебата која се емитува на ТВ Клан Македонија...
Регион

Албанија: Социјалистите бараат на 4 мај прва седница на Парламентот за избор на шеф на државата, ја повикаа и опозицијата на консултации

Албанската владејачка Социјалистичка партија, во дописот доставен до претседателката на Собранието, Линдита Никола, бара на 29 април...