недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Вести

Мицкоски на средба со германскиот пратеник Питер Бајер

Мицкоски на средба со германскиот пратеник Питер Бајер

Во Лајпциг пред Конгресот на ЦДУ остварив средба со Питер Бајер, пратеник во Германскиот Бундестаг и Национален Координатор на Германија за Трансатланска Соработка. Разговаравме за Македонските прашања и предизвици, за поддршката која ни треба да направиме крупни чекори на патот кон Европската Унија, за јакнењето на пријателствата и перспективите кои ќе ги отвори идната Влада и проблемите кои ќе ги решиме за подобар живот на граѓаните, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус