христијан мицкоски

Пронајдени се 822 резултати на тема „христијан мицкоски“
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ, наследник на идеалите и принципите на историското ВМРО, излегувало посилно, похрабро и поодлучно

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку својот Фејсбук профил им го честиташе празникот на македонските граѓани. -Од секој...
Вести

Мицкоски му одговори на Мичел: Договорот е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ, убедливото мнозинство на граѓани го отфрли на референдумот

Интегрално ви го пренесуваме писмото од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упатено до помошник државниот секретар на...
Вести

Данев до Џафери: Бидете на ниво на задачата што ја извршувате и овозможете Христијан Мицкоски да се обрати пред Собранието

Пратеникот  на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев од собраниската говорница посочи дека од страна на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски...
Вести

Мицкоски: Нашата борба денес е Република Македонија, а нашиот предизвик е да ја сочуваме, заштитиме од неодговорните политичари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 11 октомври на својот Фејсбук профил објави статус со честитка...
Вести

„За Мицкоски приоритет е заштитата на националните интереси и јасно изразената волја на граѓаните против договорот со Грција“

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека партијата секогаш била соодветно претставувана од партиски функционери на различно ниво, така што тенденциозно...
Вести

Мицкоски до Заев: Стануваш заштитник и промотор на криминалот, одиш против народот и се плашиш од демократски избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи преку неговиот Фејсбук профил околу последните политички случувања порачувајќи...
Вести

Мицкоски до Заев: Откажи се од договорот и ајде на избори, ВМРО- ДПМНЕ ќе поддржи обвинителство против криминалите

Предвремени избори со формирање на пржинска влада и јавен обвинител на предлог на опозиција или отфрлање на Договорот и избори, по кои...
Вести

Мицкоски на средба со претставници од политичките партии од Коалицијата: Власта доживеа дебакл и го загуби легитимитетот од народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставници од политичките партии од Коалицијата „За Подобра...
Вести

Мицкоски: Власта од ден во ден ја покажува цела своја немоќ и расипаност- ова не е веќе битка само за името, ова е битка на секој еден човек за Македонија која победува

Референдум на кој се полнеа кутии, афери кои продолжуваат, тендери кои се бројат во милиони, филм кој власта го забрани, режисер чие семејство...