христијан мицкоски

Пронајдени се 4915 резултати на тема „христијан мицкоски“
Вести

Мицкоски: Доколку Ковачевски како заменик министер за финансии се насочеше на работа, сега немаше да има потреба од финансиски гимнастики и ефектите од кризите немаше да бидат толку големи

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при неговата посета на Ресен, одговарајќи на новинарско прашање за став околу најавите...
Вести

Мицкоски до наставниците: Се обврзувам владата на ВМРО-ДПМНЕ да го испочитува Колективниот договор, тоа ќе биде реално покачување и чекор плус за помотивиран образован кадар

Покачувањето по мене е минимално и не е она кое што го бараше синдикатот и просветните работници, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...
Вести

Мицкоски од Ресен: Владата да не крати од парите за спас на Преспанското езеро, туку финансиите за таа намена да ги триплира

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска истакна дека продолжуваат со активностите низ Македонија, денеска во Ресен. -Јас...
Вести

Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“: Владата е неспособна да се справи со предизвиците со кои се соочува државата и граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со Стефан Андоновски секретар за меѓународна соработка на партијата...
Вести

Мицкоски: Инфлацијата ќе биде двоцифрена, на тоа влијае и цената на струјата која ќе расте бидејќи не се произведува, зошто власта краде наместо да работи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при денешната посета на општина Ѓорче Петров одговараше на новинарско прашање во врска...
Вести

Мицкоски за обвинувањата на СДСМ: Единствен начин да дознаеме дали анкетите се точни е Ковачевски и СДСМ да се охрабрат и да договориме датум за предвремени парламентарни избори

Единствен начин за да докажеме и покажеме дали анкетите се точни, е да одиме на избори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
Вести

Мицкоски: Политичарите во Брисел да си го одржат ветеното и Македонија да ги отпочне преговорите без недостоинствени отстапки

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета на општина Кисела Вода одговарајќи на новинарско прашање за тоа...
Вести

Мицкоски: Законот за една изборна единица не зависи од ВМРО-ДПМНЕ, тоа ВМРО-ДПМНЕ го поддржува, но партиите од власта молчат

„Ние имаме членови од сите етнички заедници, Македонија за сите луѓе – тоа е кампања која што ВМРО-ДПМНЕ ја водеше. Нормално секој кој...
Вести

Мицкоски: Струјата ќе поскапува бидејќи ЕЛЕМ не произведува, во ЕЛЕМ се краде, а сметката на крај ја плаќаат граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прашање при посетата на општина Кисела Вода за коментар околу најавата на вицепремиерот...
Вести

Мицкоски: Активната блокада не е инстант акција, во понеделник на седница на Извршниот комитет, ќе се отвори дискусија и за вториот и за третиот чекор

„Тука имаме една чудна би рекол навистина интересна состојба, истите тие кои што пред медиумите велат дека активната блокада не успеал,...
Вести

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и отсуството на реакција и молкот на Ковачевски за навредите кон вработените во Собранието

При денешната посета на општина Кисела Вода во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ претседателот на...
Вести

Мицкоски: Ковачевски да се вразуми и да седнеме да разговараме за предвремени парламентарни избори и за иднината на Македонија

Очекувам Ковачевски да се вразуми и да разбере дека јас не сум му непријател. Јас сум му можеби политички конкурент и ВМРО-ДПМНЕ можеби...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ дава поддршка за една изборна единица и формирање на партиски комисии, СДСМ тактизира со коалициските партнери

При денешната посета на општина Радовиш во рамки на на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Мицкоски: МВР и Обвинителството нека ги обелоденат имињата на функционерите од СДСМ и ДУИ кои се дел од аферата за фиктивно испумпување на пари од УЈП, ако не ние ќе ги обелодениме

Тоа преставува можеби би рекол организирана група која што злосторнички се здружила и лесно ги крадела граѓаните, односно го оштетила...