среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 112
home Вести

„ЌЕ биде…“

„ЌЕ биде…“

На својата официјална страница, Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари објави фотографија со изјави на министерот за здравство, Венко Филипче во врска со преговорите за вакцините од Фајзер.

На фотографијата може да се види дека министерот од 30 декември па се до денеска ја замајува јавноста дека постигнал договор со Фајзер.

Во продолжение целосната објава и фотографија:

Коронавирус