градинка

Пронајдени се 144 резултати на тема „градинка“
Скопје

Стојкоски: Новата детска градинка во Волково ќе згрижи над 135 дечиња, го надминуваме проблемот со сместување на деца во градинките

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски денеска заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
Скопје

Обезбедена спортска опрема за гимнастика и спортски игри за сите основни училишта и градинката “Росица” во општина Ѓорче Петров

Во соработка со Амбасадата на Република Бугарија обезбедивме спортска опрема за гимнастика и спортски игри за сите основни училишта...
Општини

Советот на општина Гевгелија донесе заклучок – препораки до министерката Јована Тренчевска за инцидентот во градинката „Цветови“ во Гевгелија

Советот на Општина Гевгелија на седницата одржана во саботата на 25.11.2022 година, донесе заклучок со препораки до Министерството за труд...
Вести

„Одговорност и оставки од министерката Тренчевска и директорката на детската градинка за обидот да го прикријат бруталното насилство врз бебе“

Министерството за труд и социјална политика на Тренчевска и градинката во Гевгелија првин со молк и обид за прикривање брутално насилство...
Вести

„Тренчевска да ги врати ингеренциите за градинките на општина Гевгелија, нејзините кадри кријат брутално насилство врз бебиња“ – бараат од ВМРО-ДПМНЕ

Јована Тренчевска им ги одзема ингеренциите за градинките на општините за да може да поставува директори од СДС, за кои постојат низа...
Вести

„Се работи за детска игра“: Градинката демантира дека имало насилство врз дете – еве што велат дека се случило

Градинката „Детска радост“ демантира дека во установата имало насилство, како што претходно денес обвини пратеничката, Ангелина Петкова. Еве...
Вести

Петкова: Брутално насилство врз 10 месечно бебе, директорката на градинка во Гевгелија назначена од Тренчовска го крие случајот – Оставка и враќање на ингеренциите за градинките на градоначалникот

Брутално насилство врз 10 месечно бебе во градинка во Гевгелија. Директорката Елизабета Стефановска, поставена од министерката Јована...
Скопје

Муцунски: Во Аеродром се отвора нова детска градинка „Црвенкапа, до крајот на мандатот ќе се започне и со изградба на уште 3 нови детски градинки

Денес заедно со претседателот Мицкоски, претседателот на Советот, Митевски, пратеникот Стојановски, членови на Советот сме на увид...