среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

На 25.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл. 236 од Кривичниот законик на Република Македонија, информира МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено поправна установа.

Коронавирус