приведено лице

Пронајдени се 236 резултати на тема „приведено лице“
Хроника

Приведена 22- годишна девојка од Тетово: Одзела паричник и пари од канцеларија на вработена во Центар за зависности

На 10.01.2022 во 15.05 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Б.Ј.(22) од Тетово. Таа се сомничи дека истиот ден одзела...