петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кривична пријава против дилер од Кичево

Кривична пријава против дилер од Кичево

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.С.(45) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 29.09.2021 на ул.„11 Септември“ во Кичево, полициски службеници кај него пронашле ќеса со марихуана.

Локални избори 2021