кривична пријава

Пронајдени се 129 резултати на тема „кривична пријава“
Вести

СДСМ нарача, обвинителство испорача: Кривична за Ристески, а се молчи  скандалите Рекет 2, Инсулин и Аферата Кеш

И додека власта молчи за скандалите кои секојдневно се во центарот на вниманието во јавноста СДСМ нарачува, а обвинителството испорачува...
Хроника

Кривична пријава за кичевец поради „оштетување на јавна инсталација“- со багер скинал оптички кабел за телефон и интернет

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Т.(39) од Кичево, поради постоење основи...
Хроника

Му се заканил дека доколку не му даде 12.000 денари ќе открие информации штетни по неговите чест и углед- си заработи кривична

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против М.Д. (25) од с.Сопотница, демирхисарско,...
Хроника

Во Струга никнуваат дивоградби на секој чекор- кривична пријава за сопственик и инвеститор на автокамп и два помошни објекти

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од с.Калишта, струшко, поради постоење...