Кичево

Пронајдени се 186 резултати на тема „Кичево“
Вести

Јовановски: Народот покажа дека сака промени, нови инвестиции во Кичево за повеќе работни места, да го запреме иселувањето, како и дислокација на дивите депонии кои ни го загорчуваат животот

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот...
Општини

Мицкоски: Лага е дека Македонците и Албанците се мразат, тоа е измислено од тие кои гледале само личен бизнис и корист

Лага е дека Македонците и Албанците се мразеле меѓу себе. Ниту јас, ниту било кој околу мене мрази некого. Обичните Македонци и Албанци,...
Општини

Мицкоски: Најдобриот начин да се спротивставиме на пакостите и кочењата на власта е да има масовна излезност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот предизборен митинг во Кичево истакна дека власта ги изневери сите очекувања...
Општини

Јовановски од Кичево: Создаваме нова иднина, ќе основаме социјален фонд за помош на лица со посебни потреби

„Ви го честитам 11-ти Октомври денот на народното востание против фашистичките окупатори на нашата заедничка татковина Република Македонија!...
Вести

Јаќимоски: Уништување на Боровата шума во околината на спортско рекреативниот центар „Крушино“, единствените бели дробови на град Кичево

Денеска г-дин Лазе Јаќимоски , претседател на О.К ВМРО-ДПМНЕ имаше прес конференција пред спортско рекреативниот центар „Крушино“,...
Општини

Во овој македонски град се влошува ситуацијата со короната – секојдневно нови и нови заболени, еве ги деталите

оследната седмица состојбата со Ковид-19 во Кичево е се полоша. Бројот на заболени е во континуиран пораст, како и бројот на хоспитализирани...