Занимливости

Занимливости

Трик кој докторите го препорачуваат против несоница – тајната е во менување на 2 работи во спалната соба

Ако често се прашувате зошто не можете да заспиете, два фактори во вашата спална соба би можеле да го кријат решението на вашиот проблем. Несоницата...
Занимливости

Бургер кој го „запали“ интернетот: Некои се воодушевени, други згрозени и тврдат дека никогаш не би го пробале (ВИДЕО)

Креаторот на содржината на социјалната мрежа ТикТок, австралијанката Аје, предизвика вистинска лавина коментари кога сподели рецепт...
Занимливости

Лиде Лиде му посвети песна на Филипче: „Гo чeкaм вo кaда мокpa кo cиpeнa, дojди ти кај дaдa нoќвa co сиpeна“ (ВИДЕО)

Лидија Гиновска стана популарна во април минатата година кога преку Фејсбук му упати покана на министерот за здравство Венко Филипче...
Занимливости

Тужба против принцот Хари, се бара и да го уапсат: Во морето на бизарни приказни, ова е нешто неверојатно – и ветил дека ќе ја ожени?!

Адвокатката Палвиндер Каур поднесе тужба против принцот Хари во Високиот суд во Индија во Харијана затоа што тој и ветил на социјалните...
Занимливости

Полицајци дошле да растурат корона-забава и останале подзинети: Казнета баба од 82 години, славела 70-ти роденден на пријателка (ФОТО)

Маурин Хог (82) од Шкотска е казнета затоа што ги прекршила мерките за епидемија и отишла на забава свесно кршејќи ги мерките за корона. Бабата...
Занимливости

Градот кој излегува на две мориња нема да ве остави рамнодушни, а токму таму се наоѓа и една од најубавите европски плажи

Фетије се наоѓа на идеална локација, а поради тоа што има излез и на Средоземно и на Егејско море е исклучително привлечен. Во близина...
Занимливости

Трајни навики што се стекнуваат во затвор – некои луѓе никогаш не биле зад решетки но ќе се пронајдат

Животот зад решетки е доста различен од секојдневието и се создаваат навики од коишто, понекогаш, е тешко да се ослободите по издржување...
Занимливости

Додека известуваше за новата цена на горивата, на гледачите нешто „сочно“ им прелета во кадар – згодна девојка во танга (ВИДЕО)

Покачувањето на цената на горивата секогаш е во центарот на вниманието во јавноста, но кога ќе прелета ваква раскошна убавица во кадарот...
Занимливости

До кога ќе ги носиме заштитните маски – ова се трите можни сценарија, еве како стојат работите кои зависат од самите луѓе

Тие станаа составен дел од животот и нешто без кое не можеме да ја напуштиме куќата – но маските никому не му се драги. Бидејќи одреден...