Занимливости

Занимливости

Сакал да се фрли од надвозник на автопат, но погледнете што направија камионџии за да го спречат самоубиството

Полицијата во американската сојузна држава Мичиген спречи самоубиство од надвозник на автопатот 696 благодарение на солидарноста на...
Занимливости

За да ја изнервира својата девојка го научил кучето на нацистички поздрав: Сега скапо плаќа за тоа (ВИДЕО)

Шкотланѓанецот кој го научил своето куче да го прави нацистичкиот поздрав и ги објавувал неговите снимки на ЈуТјуб, е прогласен за виновен...
Занимливости

Не и пречи што е постар од нејзините родители: 17 годишна тинејџерка го остави своето момче врсник поради разведен татко на три деца

Авалон Гарви од Бредфорд имала само 17 години кога во 2016 година одлучила да го остави своето момче врсник, со кое била три години во врска. Имала...
Занимливости

Принцезата Шарлот го украде шоуто на братчето: Со еден потег ги воодушеви сите, веќе ја гледаат како новата Дајана (ФОТО+ВИДЕО)

Во кралското семејство вчера пристигна уште едно бебе. Кејт Мидлтон  и принцот Вилијам го добија своето трето дете, уште еден син. Војвотката...
Занимливости

„Имам 42 години и до сега сум живеела во лага“- најпознатата кукла на светот половина век криела голема тајна (ФОТО)

Социјалните мрежи овие денови се изненадија од фотографија која ја објави официјалната страна на најпознатата кукла на светот Барби. Имено...
Занимливости

Изгледа како најсочниот бургер на светот, се додека не дознаете од што е: Дали луѓето се натпреваруваат кој ќе направи погадна храна?

Еден супермаркет во германскиот град Ахен во продажба стави бургери кои на прв поглед изгледаат како да се сосем нормални. Меѓутоа,...
Занимливости

Преживеал напад од мечка, ајкула и змија: Ова момче има неверојатна среќа во несреќа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

20 годишниот Дилан Вилијамс од Колорадо, имал неверојатна среќа во несреќа и тоа дури три пати. Тој преживеал три напади смртоносни предатори-...
Занимливости

Морничава исповед на вдовица на џихадист: Силуваше девојчиња пред мене, не знам дали некогаш ќе успеам да се вратам дома

Саманта Сали е вдовица на Муса Елхасани, терорист од Исламска држава, кој загина во воздушен удар од дрон минатата година. Таа сега со...