здравје

Пронајдени се 16 резултати на тема „здравје“
Фудбал

Марадона ги шокираше сите : Коментарот за неговото здравје ги зачуди сите, најави дека нема да ја почитува строгата забрана од докторите

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона за време на натпреварот меѓу на Аргентина и Нигерија доживеа шок после што му беше пружена...
Живот и стил

Имала главоболка, докторите мислеле дека е мигрена: Потоа сите ја дознаа ужасната вистина и тешка дијагноза

24-годишната Хоуп Стрингер имала силни главоболки, кои мислела дека и се од мамурлак. Таа излегла една вечер со своите пријатели, а последиците...