Москва

Пронајдени се 24 резултати на тема „Москва“
Познати

Направи скандал на СП па се повлече од мундијалот – познатиот српски пејач направи селфи со Марадона и откри како изгледа фудбалерот

Познатиот српски пејач Никола Роквиќ присуствувал на финалето на Мундијалот во Русија на натпреварот меѓу Хрватска и Франција. Пејачот...
Познати

Водителката на ТЛЗП ја отвори душата: Еве зошто во Москва си поминав полошо отколку поразот на српската репрезентација (ФОТО)

Познатата водителка која јавноста добро ја памети од музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ Марија Килибарда овие денови директно...
Вести

СНЕЖНА АПОКАЛИПСА: Во Москва за 24 часа наврнала рекордна количина снег, срушен рекордот стар половина век (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Главниот град на Русија веќе втор ден е на удар на силна снежна бура која локалните медиуми ја нарекуваат „бура на векот“. Во Москва...
Занимливости

Најмрачниот декември во историјата: Жителите на Москва секој ден гледале сончева светлина по само шест минути

Декември 2017-та година за руската престолнина беше еден од најмрачните месеци досега, затоа што жителите на Москва во просек во текот...