Москва

Пронајдени се 13 резултати на тема „Москва“
Вести

СНЕЖНА АПОКАЛИПСА: Во Москва за 24 часа наврнала рекордна количина снег, срушен рекордот стар половина век (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Главниот град на Русија веќе втор ден е на удар на силна снежна бура која локалните медиуми ја нарекуваат „бура на векот“. Во Москва...
Занимливости

Најмрачниот декември во историјата: Жителите на Москва секој ден гледале сончева светлина по само шест минути

Декември 2017-та година за руската престолнина беше еден од најмрачните месеци досега, затоа што жителите на Москва во просек во текот...