Свет ЕМСЦ

Земјотрес во Хрватска

Како што јави 24сата.хр, земјотресот е почувствуван и во Загреб.

Земјотрес во Хрватска

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Хрватска, јавува ЕМСЦ.

Според тој портал, епицентарот бил на 17 километри од Огулин.

Како што јави 24сата.хр, земјотресот е почувствуван и во Загреб.

„Навистина се затресе. Мачките веднаш побегнаа, секоја на своја страна“, напиша корисник од Ириновац на ЕМСЦ.

To top