Хрватска

Пронајдени се 104 резултати на тема „Хрватска“
Занимливости

Пронајден хрватскиот полицаец кој со својот гест ги воодушеви сите на пречекот на репрезентацијата, познати сите детали

Насмевката на хрватскиот полицаец кој беше дел од претходницата на автобусот со хрватските репрезентативци ги преплави социјалните...
Познати

Вешто ги крие од јавноста, но ќерка и е под бурно око на медиумите: Ова е семејството на Хрватската претседателка Колинда (ФОТО)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ важи за вистинско претседателско освежување на Балканот, но освен на Балканот...
Фудбал

Голем број луѓе и журка пред домот на хрватскиот селектор: Погледнете како херојот Далиќ беше пречекан во Вараждин (ФОТО+ВИДЕО)

Јас сум вараждинец, вараждинец, се пееше во Вараждин додека најголемиот херој на Хрватска овие денови, селекторот Златко Далиќ пристигнуваше...
Фудбал

НЕВИДЕНИ СЦЕНИ: Неверојатна еуфорија во Загреб- фудбалерите пречекани како светски прваци од пола милион Хрвати (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Повеќе од половина милион луѓе во Загреб шест часа не го пуштаа автобусот со хрватските репрезентативци да се пробие до главната бина. Загреб...
Фудбал

Цела нација разочарана- државата не очекуваше репрезентацијата да игра финале, па Хрватска реши „скромно“ да ги награди фудбалерите

Влезот во финалето на СП хрватската фудбалска репрезентација ја чинеше вистинско мало богатство. Според податоците на ФИФА „концкестите“...
Фудбал

Обложувач од Сараево направи неверојатна работа: Зема огромна добивка и целата ја вложи дека Хрватска ќе стане првак

Еден обложувач од Сараево не ни предосетувал дека овие денови ќе брои убави пари, но малку би можеле да претпостават дека тој нема да...
Занимливости

Едвај спаси жива глава: Среќниот фотограф врз кои скокнаа хрватските фудбалери направи историски фотографии, но доби и бакнеж (ФОТО)

Откако Марио Манџукиќ на крајот од првото продолжение го постигна победничкиот гол за Хрватска против Англија „коцкестите“ се занесоа...