Хрватска

Пронајдени се 156 резултати на тема „Хрватска“
Занимливости

Гол се појави пред жирито, а со неговиот полов орган ја нацрта пејачката- од ремек делото целото студио занеми (ВИДЕО)

Во второто полуфинале во музичкото хрватско шоу „Супер талент“ како гостинско изненадување се појави токму натпреварувачот кој претходно...
Регион

Паника во Хрватска: На пациенти им се препишуваат евтини лекови за депресија кои предизвикуваат зависност

Во Хрватска за лекување депресија премногу се користат евтини лекови кои предизвикуваат психичка и физичка зависност, покажуваат резултатите...
Регион

Хрватска пратеничка шокираше со својот говор во парламентот: Со врзани раце и нозе, без анестезија ми правеа киретажа

Пратеничката во хрватскиот парламент Ивана Нинчевиќ Лесандриќ во законодавниот дом рече дека во февруари доживеала „стругање“ на...
Познати

Се прослави на СП, а сега уште повеќе ја засака целиот свет: За овој храбар потег на Колинда зборува цела Хрватска (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ во рамки на работниот престој во Вировитичко-подравската жупанија, го посети Прифатилиштето...
Регион

Момче погодено со куршум во глава после караница во Хрватска: Сплитските лекари се борат за неговиот живот (ВИДЕО)

Во вооружен инцидент во Солин близу Сплит денеска попладне е рането момче, а полицијата привела две лица кои се доведуваат во врска...
Занимливости

Жирито побегна од срам: Излезе гол на сцената, а тоа што го нацрта со неговиот полов орган ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Уметникот од Канада Брент Рај Фрасер (39) ги шокираше членовите на хрватското шоу „Хрватска има талент“ откако се појави гол на сцената. Тој...