Свет сеизмолошки центар

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја погоди централна Турција

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри североисточно од градот Турхал, кој има околу 110.000 жители.

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја погоди централна Турција

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди централна Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот, како што информираат од центарот, се случил на длабочина од осум километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри североисточно од градот Турхал, кој има околу 110.000 жители.

To top