Свет земјотрес

Силен земјотрес го погоди Чиле

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот Атакама во централно Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Силен земјотрес го погоди Чиле

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот Атакама во централно Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот се случи во вторникот, на 123 километри северозападно од Ла Серена и на проценета длабочина од 30 километри, соопшти EMSC.

Засега нема информации за материјални штети или жртви во овој земјотрес.

To top