чиле

Пронајдени се 54 резултати на тема „чиле“
Ракомет

Македонија ја совлада селекцијата на Чиле и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето на СП во ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари првата победа на светското првенство и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето. Имено...