Свет Хорор во Бодрум

Руска манекенка и ќерка ѝ најдени мртви во популарно турско одморалиште, синот исчезнат!

Се сомнева дека спорот околу старателството над неговиот син бил мотивот за убиството на Куслевич.

Руска манекенка и ќерка ѝ најдени мртви во популарно турско одморалиште, синот исчезнат!

Руската манекенка Ирина Двизова и нејзината 15-годишна ќерка Дајане се пронајдени мртви во Турција.

Како што пренесува Daily Mail, нивните тела биле пронајдени завиткани во чаршафи во популарното турско летувалиште Бодрум. Полицијата започна меѓународна потера по 45-годишниот Андреј Куслевич, поранешниот сопруг на Ирина, кој во моментов е главен осомничен.

Семејството на Ирина го пријавило нејзиното исчезнување во полиција откако таа не одговарала на нивните пораки и повици, а полицијата набрзо пронашла траги од крв на каучот во вилата изнајмена на Ирина во Бодрум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irina Dvizova (@isidasee)

Во вилата биле пронајдени и отпечатоци од машки чевли, а на телото на манекенката и нејзината ќерка биле пронајдени прострелни рани, што е исто така една од индициите што може да доведат до поранешниот сопруг на Ирина, кој бил обезбедување на украински бизнисмен.

Се сомнева дека спорот околу старателството над неговиот син бил мотивот за убиството на Куслевич. Имено, Ирина во јуни побарала целосно старателство во судот во Москва, а момчето е исчезнато по смртта на неговата мајка.

Момчето било во Бодрум со мајка му и сестра му, а турската полиција наводно побарала помош од Интерпол за да ги пронајде Куслевич и синот за кој се верува дека е со него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irina Dvizova (@isidasee)

Како што пишува Daily Mail, Ирина неодамна почнала да работи како агент за недвижности во Бодрум, а пред тоа со години се занимавала со манекенство. Откако извесно време не возвраќала на пораките и повиците на семејството, нејзиниот фитнес тренер отишол во вилата во која живеела на барање на семејството и открил дека вратата била насилно отворена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irina Dvizova (@isidasee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irina Dvizova (@isidasee)

To top