Свет хрватска

Драма во Хрватска: мал авион ја промаши пистата и удри во луѓе, има повредени

Во несреќата што се случи на Хвар, Хрватска, кога помал авион ја промаши пистата, три лица се полесно повредени, јави ХРТ.

Драма во Хрватска: мал авион ја промаши пистата и удри во луѓе, има повредени

Во несреќата што се случи на Хвар, Хрватска, кога помал авион ја промаши пистата, три лица се полесно повредени, јави ХРТ.

Несреќата се случила во Староградско поле, кога авионот ја промашил пистата при слетување и удрил во двајца велосипедисти.

Повредените со хеликоптер се пренесени во сплитската клиничка болница.

To top