Свет

Бајден и Трамп со реакции за здравствената состојба на кралот Чарлс Трети

Бајден и Трамп со реакции за здравствената состојба на кралот Чарлс Трети

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е загрижен за британскиот крал Чарлс Трети, кому му е дијагностициран рак.

Бајден рече дека подоцна ќе му се јави на британскиот монарх.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој се кандидира за реизбор, на својата социјална мрежа „Truth Social“ рече дека кралот е „неверојатна личност“.

„Се молиме за негово брзо и целосно закрепнување“, напиша Трамп.

To top