доналд трамп

Пронајдени се 808 резултати на тема „доналд трамп“
Вести

Трамп креираше негова веб-страница: Фотографии со познати личности и неговите достигнувања, за скандалите ниту збор

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја отвори својата веб-страница www.45office.com, со цел да остане во контакт со неговите поддржувачи,...
Познати

Направи само еден потег за да открие дали се разведуваат или не- за оваа фотографија на Меланија Трамп зборува целиот свет

Кога Доналд и Меланија Трамп ја напуштија Белата куќа пред некое време, како поранешен претседател и прва дама, имаше многу шпекулации...
Вести

Во овој куфер се наоѓа тајната на американската моќ: Прв пат во историјата поранешниот претседател нема да го отстапи на сегашниот (ФОТО)

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, денеска нема да присуствува на инаугурацијата на Џо Бајден. Неговото отсуство...
Вести

За прв пат во изминативе децении – Доналд Трамп заминува од функција без да присуствува на инаугурација на својот наследник

Доналд Трамп ќе биде првиот претседател на САД во изминатите неколку децении што си заминува од функција а кој нема да присуствува на...
Вести

РАБОТИТЕ НА ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ВЕЌЕ СЕ НА УЛИЦА: Тие заминуваат од Белата куќа, за во новиот дом купен е и телевизор- еве каде се селат!

За само пет часа, цела армија помошен персонал ќе треба да ја подготват Белата куќа за новите станари, двојката Џо и Џил Бајден. Претседателот...